Płaca minimalna w PL i UE – im większa wiedza, tym mniej obaw

Płaca minimalna w PL i UE - im większa wiedza, tym mniej obaw

Opis szkolenia: Od kilku lat w sektorze transportu międzynarodowego obserwowane jest spore "zamieszanie" związane z płacami minimalnymi, podróżami służbowymi czy zmianami związanymi z taryfikatorem wykroczeń GITD. Zakres tych zmian oraz zagadnień jest tak duży, że nawet mocno zaangażowany właściciel firmy transportowej nie jest w stanie nad wszystkim panować i dynamicznie działać w zmieniającej się rzeczywistości co skutkuje sporymi sankcjami nakładanymi na przedsiębiorstwa podczas doraźnych kontroli na drodze jak również w siedzibie firmy.

Na szkoleniu przybliżę Państwu genezę płacy minimalnej oraz działań prawnych jakie zostały podjęte przez ostatnie lata w związku z wprowadzeniem płacy minimalnej. Prześledzimy i wyjaśnię wszystkie obowiązki jakie spoczywają na właścicielu firmy transportowej, który wysyła Swój tabor to krajów objętych płacą minimalną.

Temat wydaje się trudny i skomplikowany, ale to tylko pozory. Każdy z Państwa bez problemu jest w stanie policzyć płacę minimalną korzystając choćby z pakietów kalkulacyjnych (np. excel)

Plan szkolenia:

  • Płaca minimalna - jak to się zaczęło i kto był prekursorem,
  • Dlaczego od 2015 r. zaczęło się robić głośno i pacy minimalnej,
  • Płaca minimalna w krajach UE,
  • Płaca minimalna w Polsce.

Kancelaria Transportowa

TSD EXPERT Jarosław Bokiewicz

NIP: 644-290-91-24

Kontakt

biuro@tsdexpert.pl

tel.: +48 723 195 135